Forex

Komentarz Dzienny 22.07.2015

Korekta w dół wyników amerykańskiej produkcji (IP); widzimy jak cena akcji ma tendencję, aby zmierzać do średniej ceny w czasie („mean revision”)
– Produkcja przemysłowa (IP) w USA z powrotem na poziomie roku 2012. To pokazuje, że produkcja przemysłowa był słabsza niż oczekiwano; W wynikach IP uwzględniono to, że biznes naftowy był silniejszy, czyli pozostała produkcja tak naprawdę była jeszcze słabsza.
– Możliwości wykorzystania mocy produkcyjnych zrewidowane w dół, co oznacza mniej pilną potrzebę podwyżki stóp i w konsekwencji osłabienie kursu USD.
– Powyższe wyniki odwróciły trendy na kilku rynkach: akcje w dół, rentowność obligacji również w dół, złoto i ropa w górę (choć później cena spadła), USD w dół. Ogólnie spadek cen surowców.
• Mieszane wyniki wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) w Australii: główna wartość niższa, co powoduje spadek kursu AUD
– Średnia obcięta wszystkich wyników CPI nieco wyższa niż oczekiwano w stosunku do zeszłego roku, jednak wynik głównej wartości niższy zarówno w stosunku do zeszłego roku jak i poprzedniego kwartału, co osłabia kurs AUD.
– Cena prawie każdego surowca wymienionego na liście Bloomberg spada dzisiejszego rana, co przyczynia się do słabego kursu AUD. Gubernator Banku Rezerw Australii (RBA) Glenn Stevens powtarza, że dalsze obniżki stóp procentowych są jak najbardziej możliwe.
• Dziś:
– Strefa euro: Brak istotnych wskaźników makroekonomicznych.
– Wielka Brytania: Bank Anglii przedstawi sprawozdanie z lipcowego posiedzenia. Czy ktoś głosował za podwyższeniem stóp procentowych?
– USA: wyniki sprzedaży domów za czerwiec (powinny wzrosnąć w stosunku do maja wraz z ostatnimi dobrymi wieściami na temat rynku nieruchomości w USA). Zostaną podane też wyniki indeksu cen domostw FHFA.

EUR/USD wzrosło do oporu 1.0975
komentarzsrodowy
• EUR / USD wzrósł we wtorek i uderzył w opór odrobinę poniżej bariery (R1) 1,0975, w pobliżu 38,2% poziomu korekty ze spadku w dniach 10 i 20 lipca. W mojej opinii wczorajszy rajd był ruchem korekcyjnym i spodziewam się nowej zbliżającej się fali ujemnej. Mocne przejście poniżej linii (S1) 1,0910 może potwierdzić tą teorię i zapoczątkować wejście na następny cel do wsparcia 1,0870 (S2). Patrząc na nasze krótkoterminowe oscylatory, widzę, że RSI odwrócił się i może być kierowany do linii 50 ponownie, natomiast MACD, kontynuacje nieznacznie poniżej linii zerowej. Co do większego obrazu, zamknięcie dnia poniżej 1,0800 (S3) może zapoczątkować ogólne nastawienie do spowolnienia kursu.
• Wsparcie: 1,0910 (S1), 1,0870 (S2), 1,0800 (S3)
• Opór: 1,0975 (R1), 1,1035 (R2), 1,1085 (R3)

Previous ArticleNext Article
Filip Walski
Ukończyłem Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, specjalizacja: Bankowość i Doradztwo Finansowe. Posiadam duże doświadczenie w pracy w sektorze bankowym. Od 15 lat zajmuję się doradztwem kredytowym oraz inwestycyjnym. Od 6 lat jestem Dyrektorem Departamentu Kredytowego w prestiżowym banku oraz wspólnikiem w szybko rozwijającej się spółce doradztwa inwestycyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *