Konta, Rankingi

Ranking kont firmowych 2016 – Najlepsze firmowe konta za darmo

Banki, prześcigając się w kreowaniu jak najbardziej korzystnych propozycji dla Klienów, proponują coraz to bardziej innowacyjne i korzystniejsze konta bankowe. Specjalnie dla naszych czytelników, przeanalizowaliśmy oferty dedykowane przedsiębiorcom i stworzyliśmy ranking 3 najlepszych (naszym zdaniem grupafinanse.pl) kont.

Ranking kont firmowych 2016 – Zdecydowany Lider

Numer 1 – iKonto Biznes

Konto oferowane przez Alior Bank i przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Rachunek można otworzyć całkowicie on-line bez wychodzenia z domu czy biura. Prowadzenie konta kosztuje miesięcznie 15 zł, ale jeżeli śródmiesięcznie saldo na koncie będzie wynosić minimum 1000 zł, stawka ta wyniesie 0 zł. Opłata za kartę MasterCard Business Debit PayPass wynosi 8 zł, ale wystarczą zaledwie 4 płatności przy jej użyciu, aby obniżyć tę kwotę do 4 zł. Wszystkie krajowe przelewy internetowe, w tym do ZUS i US, są darmowe. Ikonto Biznes (1) to, również, pakiet bezpłatnych przelewów Espress Elixir i SEPA.
Wypłaty z sieci bankomatów Alior Bank są całkowicie darmowe, a dodatkowo właściciel konta otrzymuje 5 bezpłatnych przelewów z bankomatów innych banków i 5 wpłat we wpłatomatach sieci Planet Cash.

iKonto Biznes Opłaty i Szczegóły promocji 1500 zł 

Ranking Kont Firmowych
Dodatkowo, Alior Bank oferuje premię za aktywne prowadzenie rachunku, nagradzając ich posiadaczy premiami. Można zyskać nawet i do 1500 zł w skali całego roku.1500-dla-firm - Ranking Kont Firmowych
Ikonto to doskonała opcja dla przedsiębiorców, którzy poszukują taniego i funkcjonalnego rachunku.
Jakie są wady iKonta Biznes?

Warto tu powiedzieć o wysokich prowizjach za wypłaty i wpłaty gotówki w oddziałach banku. Poza tym, 5 darmowych wypłat z bankomatów innych banków dla wielu osób może się okazać zbyt małą ilością. Dla przedsiębiorvów, dla których własna działalność gospodarcza to dodatkowe źródło dochodu, kwota 1000 zł, także, może okazać się trudna do utrzymania, a takie właśnie minimum musi zostać spełnione, aby Alior Bank nie pobierał prowizji za prowadzenie konta. Ponadto, placówka pobiera opłaty za kody autoryzacyjne SMS.

Złóż Wniosek o iKonto Biznes w Alior Bank 

Ranking kont firmowych 2016 – Zdecydowanie słabsze konto

Numer 2 – Firma to Ja

Firma to Ja (2) jest produktem stworzonym przez Idea Bank. Konto dedykowane jest przedsiębiorcom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, którzy liczą na niskie koszty utrzymania rachunku. I tak właśnie jest, bo Idea Bank nie pobiera opłat za otwarcie i prowadzenie konta, co już jest jego dużym jego plusem. Otwarcia rachunku można dokonać przez internet, wypełniając wniosek dostępny na stronie Idea Bank.

Właściciel konta otrzymuje bezpłatne krajowe przelewy internetowe, w tym również do ZUS i US.
Stawka za kartę wynosi 4.99 zł. Jeśli natomiast właściciel rachunku dokona płatności za pomocą karty za minimum 400 zł przez cały miesiąc, opłata ta nie jest pobierana.
Wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie całego kraju są bezpłatne, niezależnie z jakiego banku są one dokonywane.
Posiadacz konta otrzymuje 2 bezpłatne przelewy natychmiastowe na miesiąc, następne już kosztują 3.50 zł
Rachunek Firma To Ja powiązany jest z innowacyjną bankowością Idea Cloud. Jest to system transakcyjny, który umożliwia zarządzanie finansami firmy. W ramach Idea Cloud, Idea Bank oferuje darmowy program do fakturowania czy wirtualny sejf do bezpiecznego przechowywania dokumentów. Aktywne korzystanie z systemu umożliwia otrzymanie premii w wysokości nawet i do 62 zł za aktywne korzystanie z konta.

Jakie są wady Firma to Ja?

Minusem konta jest warunkowa kwota płatności kartą na sumę minimum 400 zł, która zwalniać ma z opłaty za nią. Dla przedsiębiorców, którzy dopiero co założyli firmę, kwota ta może okazać się zbyt duża. Poza tym, przelewy natychmiastowe poza limitem (kosztujące 3.50 za jeden) są zdecydowanie za drogie.

Regulamin Konta Firma to Ja
https://www.ideabank.pl/uploads/doc/Regulamin_jgd.pdf

Ranking kont firmowych 2016 – ostatnie miejsce na podium

Konto nr 3 – dbNet Biznes

Deutche Bank stworzył dbNet Biznes (3) – konto dedykowane przedsiębiorcom, prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, którzy swoim kontem w dużej mierze chcą zarządzać przez Internet. Aby je otworzyć, należy wypełnić wniosek dostępny na stronie banku i podpisać umowę.

Prowadzenie rachunku jest zupełnie darmowe i nieuwarunkowane żadnymi czynnikami. Krajowe oraz zagraniczne przelewy internetowe (w tym do ZUS i US), również, są bezpłatne.
Miesięczna stawka za kartę to 3.50 zł, ale jeżeli posiadacz rachunku przynajmniej raz w danym miesiącu zapłaci za transakcję kartą debetową, kwota ta wyniesie 0 zł. Co ciekawe, środki wypłacone z bankomatów i terminali typu POS są objęte ubezpieczaniem, tak samo jak w wypadku nieuprawnionych transakcji dokonywanych przez osoby trzecie.
Dla właścicieli rachunku, korzystanie z bankomatów w Polsce i za granicą jest darmowe. Wpłaty i wypłaty realizowane w udziałach banku również są bezpłatne.
Co więcej, dbNet Biznes jest rachunkiem oprocentowanym na 1 % w skali roku dla kwot do 50.000 zł.

Jakie są wady dbNet Biznes?

Dużym minusem w wypadku tego rachunku jest brak możliwości zlecenia przelewów natychmiastowych.

Regulamin Konta dbNet Biznes
https://www.deutschebank.pl/product-doc-3068949.bdoc?pm=text&pc=Regulamin-kodow-rabatowych

Analiza i sprawozdanie z kont firmowych wykonane przez GrupaFinanse.pl

Przeanalizowaliśmy 3 najpopularniejsze konta dla przedsiębiorców pod względem opłat za prowadzenie rachunku, kartę płatniczą, przelewy oraz wpłaty i wypłaty z bankomatów, również innych banków. Jesteśmy zgodni, że iKontoBiznes zdecydowanie klasuje się na 1 miejscu powyższego rankingu.

  1. https://www.aliorbank.pl/wlasna-dzialalnosc/rachunki/ikonto-biznes.html
  2. https://www.ideabank.pl/konto-firma-to-ja
  3. https://www.deutschebank.pl/klienci-biznesowi/rachunki-i-rozliczenia/rachunek-dbnet-biznes.html
Summary
Review Date
Reviewed Item
Ranking kont firmowych 2016
Autor Ocena
5Ranking Kont FirmowychRanking Kont FirmowychRanking Kont FirmowychRanking Kont FirmowychRanking Kont Firmowych
Previous ArticleNext Article
Marcin Dolis
Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, specjalizacja: Zarządzanie Bankiem. Od 3 lat jestem kierownikiem działu Obsługi Kredytów Hipotecznych w jednym z najlepiej rozwijających się banków hipotecznych w Polsce. Oprócz pracy związanej strikte z produktem kredytu hipotecznego zajmuję się także działaniami przygotowawczymi do egzekucji ściągania wierzytelności oraz nadzoruje postępowania egzekucyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *