Kantory Walut, Rankingi

Ranking Kantorów Online

Ranking Kantorów Online Kupowanie i sprzedawanie dewiz w internecie jest o wiele korzystniejsze niż w bankach i tradycyjnych punktach wymiany. Wybraliśmy trzy serwisy, z których naprawdę warto korzystać, jeśli obraca się zagranicznymi środkami płatniczymi. 

Czasy, gdy dewizy kupowało się tylko w NBP albo u gości „za rogiem”, już dawno minęły. Granice są otwarte. Istnieje swoboda obrotu gospodarczego. Można robić interesy z zagranicznymi kontrahentami. Dlatego warto z tego korzystać.
Jednak zamiast biec do pierwszego lepszego punktu wymiany, lepiej kupić walutę w internecie. Znaleźliśmy dla was trzy miejsca, w których robi się to łatwo, szybko i – co najważniejsze – tanio.

Ranking Kantorów Online 2015

1 miejsce w Rankingu 2015 –  Amronet.pl

amronet-kupony-rabatoweTen serwis to nie jest typowy kantor internetowy. amronet na zasadzie pośrednika jedynie kojarzy osoby czy podmioty zainteresowane dokonaniem wymiany dewiz na złotówki bądź odwrotnie.
Działa to w ten sposób, że użytkownik określa, jakie środki płatnicze chce sprzedać i kupić oraz interesujący go kurs. Jeśli w serwisie istnieje już identyczny kurs dla przeciwstawnej pary (system sprawdza to automatycznie), transakcja jest realizowana natychmiast. Następnie można zlecić wypłatę środków z konta użytkownika zwanego portfelem na swoje konto bankowe.

 W Amronet stawki są korzystniejsze średnio o 6 proc. w porównaniu do cen na innych platformach. Serwis zarabia na prowizji od każdej wymiany. Standardowo wynosi ona 0,2 proc. kwoty zlecenia. Użytkownicy wymieniający duże sumy, tj. od 200 tys. zł w miesiącu, mogą liczyć na korzystniejszą stawkę (nawet 0,06 proc.)

Amronet.pl zobacz więcej i wymień walutę 

2 miejsce w Rankingu 2015 – Kantor Alior Banku

kantoraliorgrupafinanseW Kantorze Walutowym należącym do Alior Banku poza złotówkami można wymienić aż 13 walut. Do plusów serwisu należy zaliczyć brak prowizji od wypłacanych środków (brak opłat za przelewy złotowe i walutowe na rachunki do innych banków).
Rachunek w Kantorze Walutowym prowadzony jest bezpłatnie. Do tego można za darmo zamówić do niego kartę walutową (w dolarach, euro i funtach), która przyda się podczas wyjazdu poza Polskę albo zakupów w zagranicznych sklepach internetowych.
Dzięki temu plastikowi sporo oszczędza się na kosztach przewalutowania, które są zmorą tych, którzy jadą za granicę jedynie z plastikiem rozliczanym w złotówkach. Pierwsze pobranie gotówki przy pomocy tej karty poza terytorium Polski również nie jest obciążone prowizją.
Bezsprzecznie mocną stroną serwisu Alior Banku są też atrakcyjne kursy. Spread zwykle nie przekracza kilku groszy.

3 miejsce w Rankingu – Cinkciarz.pl

cinkciarzgrupafinanseCinkciarz.pl to dynamicznie rozwijający się kantor internetowy. Przyciąga bardzo atrakcyjnymi stawkami. Spread jest naprawdę bardzo niski.
Sporą zaletą Cinkciarza są szybkie transakcje. Wynika to z tego, że firma prowadząca ten kantor ma rachunki walutowe w 28 działających w Polsce bankach. To sprawia, że przelewy są księgowane jako wewnętrzne (w obrębie jednej instytucji), co przekłada się na krótszy, bo liczony w minutach, czas oczekiwania i brak prowizji.

A ty juz korzystasz z kantorów online ?

Ponadto kantor rodem z Zielonej Góry oferuje wiele przydatnych narzędzi. Należą do nich:

  • alerty walutowe – powiadomienia o tym, że kurs wybranej waluty osiągnął pożądany przez użytkownika poziom,
  • powiadomienia SMS o kursach,
  • prepaidowe, czyli niepowiązane z kontem osobistym i zwolnione z comiesięcznej opłaty za użytkowanie, karty walutowe w dolarach, funtach i euro (oszczędność na przewalutowaniu),
  • zlecenia stałe, czyli comiesięczny zakup bądź sprzedaż dewiz po kursie niższym od standardowego.
Previous ArticleNext Article
Joanna Liszew
Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, specjalizacja: Zarządzanie Finansami Osobistymi. Od 4 lat pracuje w firmie doradztwa inwestycyjnego i indywidualnego. Specjalizuje się w tematyce oszczędności, w szczególności oszczędności indywidualnych. Udzielam wsparcia w obszarach rozwoju oferty produktów oszczędnościowych (lokat i rachunków) dla różnych segmentów klientów.

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *