Pożyczki

Pożyczka pod zastaw samochodu

Zabezpieczeniem spłaty zobowiązania kredytowego lub pożyczkowego może być element majątku kredytobiorcy. Elementem tym jest również samochód. Jak wygląda pożyczka pod zastaw samochodu i na jakich zasadach jest ona udostępniana klientom?

Pożyczka pod zastaw samochodu

pożyczkaPomimo, że zdecydowana większość firm pożyczkowych oferuje klientom zobowiązania przy minimum formalności i bez konieczności ustanawiania zabezpieczenia spłaty, to jednak wysokość takiej pożyczki jest najczęściej bardzo niska. Dlatego warto być może zdecydować się na pożyczkę z zastawem. Oferuje ją między innymi serwis motopozyczka.pl. Pożyczka pod zastaw samochodu jest jego jednym z głównych produktów dłużnych, z których mogą skorzystać klienci. Serwis reklamuje pożyczkę jako sposób na uwolnienie swojej gotówki. Klient zabezpiecza spłatę pożyczki w zastawie w postaci samochodu, ale nadal może nim jeździć i na dodatek dysponować odpowiednią kwotą środków pieniężnych.

Jest to dobra propozycja dla tych klientów, którzy mają problem z uzyskaniem pożyczki w banku i potrzebują w krótkim czasie pożyczyć większą sumę pieniędzy. Warunkiem dla pożyczki od motopozyczka.pl jest posiadanie własnego samochodu – nowego lub używanego do 12 lat.

Warunki pożyczki pod zastaw samochodu

Pożyczka pod zastaw samochodu jest pożyczką gotówkową udzielaną przez serwis pożyczkowy motopozyczka.pl. Przy weryfikacji wniosku pożyczkowego klienta firma nie bierze pod uwagę jego historii finansowej. Wie, że każdy może mieć chwilowe problemy ze spłatą bieżących zobowiązań. Najważniejszą kwestią przy takiej pożyczce jest samochód, który staje się przedmiotem zabezpieczenia pożyczki udzielanej przez tą firmę pozabankową. Podstawowym warunkiem udzielenia pożyczki pod zastaw samochodu jest to, aby auto w całości było własnością potencjalnego pożyczkobiorcy. Do otrzymania pożyczki wystarczą dwa dokumenty tożsamości ze zdjęciem, np. dowód osobisty i prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu wraz z ważną polisą AC/OC.

Maksymalna kwota pożyczki pod zastaw samochodu wynosi do 100 000 zł, ale nie może być wyższa niż 100 proc. wartości przedmiotu zastawu. Okres pożyczki wynosi od 3 miesięcy do 6 lat.

Previous ArticleNext Article
Filip Walski
Ukończyłem Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, specjalizacja: Bankowość i Doradztwo Finansowe. Posiadam duże doświadczenie w pracy w sektorze bankowym. Od 15 lat zajmuję się doradztwem kredytowym oraz inwestycyjnym. Od 6 lat jestem Dyrektorem Departamentu Kredytowego w prestiżowym banku oraz wspólnikiem w szybko rozwijającej się spółce doradztwa inwestycyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *