Pożyczki

Na jaki czas przyznawany jest odnawialny limit pożyczkowy?

Odnawialny limit pożyczkowy czy kredytowy jest sposobem na zagwarantowanie sobie dodatkowych środków finansowych jeśli zajdzie taka konieczność. Na jaki czas przyznawany jest odnawialny limit pożyczkowy? To zależy od zastosowanej w danej firmie pożyczkowej praktyki.

Na jaki czas przyznawany jest odnawialny limit pożyczkowy?

saldoBanki oferują swoim klientom szereg produktów dłużnych, między innymi odnawialny limit kredytowy. Najczęściej jest on przyznawany na 12 miesięcy, a później, o ile klient nie zdecyduje się na rezygnację z niego, może on zostać przedłużony automatycznie na kolejny, roczny okres. Tak właściwie więc, ma on charakter bezterminowy, choć za każde 12 miesięcy udostępniania limitu kredytowego klient najczęściej jest zmuszony uiścić do banku określoną opłatę, bez względu na to, czy wykorzystywał limit czy też nie.
Niemniej, na jaki czas przyznawany jest odnawialny limit pożyczkowy, udzielany przez firmę pozabankową?

Przykład Saldo.pl

Firma pozabankowa Saldo.pl ma w swojej ofercie odnawialny limit pożyczkowy, czyli rozwiązanie łączące w sobie zalety szybkiej pożyczki, tzw. chwilówki oraz odnawialnego limitu w rachunku bankowym. Limit w tym przypadku przyznawany jest klientowi w formie linii odnawialnej w wysokości od 300 do 5000 zł. Klient chcąc skorzystać z takiej pożyczki powinien otworzyć konto w Saldo i ustalić kwotę limitu. Sam decyduje później kiedy i ile pieniędzy wypłacić z limitu. Na koncie sprawdza także, kiedy i ile musi spłacić do firmy pożyczkowej.

Jeśli zaś chodzi o to, na jaki czas przyznawany jest odnawialny limit pożyczkowy, Saldo.pl stosuje zasadę, że jest on przyznawany na czas nieokreślony. Klient korzystają z oferty na taki limit płaci za niego dopiero wtedy, gdy z niego korzysta. Saldo.pl nalicza bowiem odsetki tylko wtedy, gdy pożyczkobiorca używa odnawialnego limitu gotówkowego. Wysokość odsetek zależna jest od wypłaconej przez klienta kwoty. Im będzie wyższa, tym automatycznie więcej odsetek musi on opłacić.

Previous ArticleNext Article
Filip Walski
Ukończyłem Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, specjalizacja: Bankowość i Doradztwo Finansowe. Posiadam duże doświadczenie w pracy w sektorze bankowym. Od 15 lat zajmuję się doradztwem kredytowym oraz inwestycyjnym. Od 6 lat jestem Dyrektorem Departamentu Kredytowego w prestiżowym banku oraz wspólnikiem w szybko rozwijającej się spółce doradztwa inwestycyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *