Kredyty

Kredyt hipoteczny w Raiffeisen Polbanku

Na pierwszy rzut oka jest to zwykły kredyt hipoteczny. Nie wyróżnia się parametrami. Warto jednak zajrzeć głębiej, bo oferta standardowa zawiera mechanizm, którego próżno szukać w innych bankach.

Po głębszej analizie okazuje się, że wysokość opłat można znacznie obniżyć. W dodatku kredyt hipoteczny w Raiffeisen Polbanku jest bardzo elastyczny.

Dopasuj ratę do swoich możliwości

Zwykle za tym stwierdzeniem kryją się jedynie marketingowe hasła kredytodawców. Jednak w tym przypadku jest inaczej. Klient może bowiem manewrować wysokością raty. Trzy razy w ciągu roku może zapłacić niższą lub wyższą należność, a raz – w ogóle tego nie robić (chodzi o tzw. wakacje kredytowe).
Mechanizm ten przydaje się zwłaszcza w okresie nieprzewidzianych wydatków i tymczasowych kłopotów finansowych. Życie pisze różne scenariusze. Wszystkiego przewidzieć nie można. Niekiedy dopada nas pech i musimy wydać sporą sumę, np. na remont auta albo operację dziecka. Mając kredyt mieszkaniowy w Raiffeisen Polbanku, nie trzeba się martwić przejściowymi problemami.

Kredyt hipoteczny w Raiffeisen Polbanku kusi niskim oprocentowaniem

Możliwość regulowania wysokości raty docenią zapewne osoby prowadzące własną działalność. Biznes idzie różnie – raz lepiej, raz gorzej. W tym pierwszym wypadku można więc bez prowizji nieco nadpłacić kredyt, by w okresie spadku zamówień móc płacić mniej.
Jak obniżyć koszty? Bank zwolni z prowizji (3,5 proc.), jeśli klient wykupi ubezpieczenie na życie (1,5 proc. kwoty kredytu w pierwszym roku i 0,3 proc. sumy pozostałej do spłaty w kolejnych latach) albo od utraty pracy (0,25 proc. zobowiązania rocznie).
Zredukuje również marżę. Stanie się tak po ustanowieniu hipoteki na rzecz banku (dzięki temu pożyczkobiorca unika ubezpieczenia pomostowego). W zamian za korzystanie z dodatkowych produktów Raiffeisen Polbanku marża może spaść nawet do poziomu 1,5 proc.

  • Brak opłat za przewalutowanie
  • Możliwość obniżenia marży przy skorzystaniu z dodatkowych produktów

Kredyt hipoteczny w Raiffeisen Polbanku – Opinie

Previous ArticleNext Article
Marcin Dolis
Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, specjalizacja: Zarządzanie Bankiem. Od 3 lat jestem kierownikiem działu Obsługi Kredytów Hipotecznych w jednym z najlepiej rozwijających się banków hipotecznych w Polsce. Oprócz pracy związanej strikte z produktem kredytu hipotecznego zajmuję się także działaniami przygotowawczymi do egzekucji ściągania wierzytelności oraz nadzoruje postępowania egzekucyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *