Konta

Konta bankowe Czerwiec 2015

Konto osobiste

Po zakończonym weekendzie majowym, pora pomyśleć o naszych kieszeniach – gdzie najbardziej opłaca się nam ulokować pieniądze? Które konto bankowe jest dla nas najbardziej korzystne?
Specjalnie dla Was stworzyliśmy zestawienie najlepszych lokat bankowychoraz najlepszych kont oszczędnościowych.
Jak możemy zauważyć już od jakiegoś czasu, banki oferują nam coraz mniejsze oprocentowanie. Bardzo prawdopodobne, że ten trend spadkowy się utrzyma…
Czy jest jeszcze możliwość zarobienia z ulokowanych w bankach środków finansowych? Oczywiście, że tak!

TOP3 KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE CZERWIEC 2015

WymarzoneKontorekordyJeszcze nie tak dawno łatwo było znaleźć konto z kartą za 0 zł. Aktualnie takie oferty odchodzą do historii.
Z pozostających na rynku propozycji warto wskazać konto oszczędnościowe Smart Bank.
Korzystając z promocji dla nowych klientów możesz otworzyć konto oszczędnościowe oprocentowane na 3% (Uwaga! Dotyczy to tylko środków pieniężnych do 50 tys. zł, dla środków powyżej 50 tys. zł oprocentowanie wynosi 2,3%). Ważnym aspektem oferowanym przez ten bank jest fakt, że przy ewentualnej wypłacie środków z konta oszczędnościowego Smart Bank nie tracisz odsetek! Założenie konta jest bardzo proste – możesz to zrobić online. Promocja trwa do 17 maja br.
Oprócz Smart Bank ciekawą propozycję ma także ING BANK.
Oferuje on konto oszczędnościowe za 0zł, także podatkowane 3%, jednak dotyczy to pierwszych 4 miesięcy użytkowania. Po tym okresie oprocentowanie jest standardowe. Korzystnym aspektem powyższej oferty jest możliwość prowadzenia tego rachunku w walutach obcych: EUR, USD i GBP. W ofercie ING BANK także nie tracisz odsetek od ewentualnych wypłat. Promocja trwa do 1 czerwca br.
Ostatnią ciekawą ofertę konta oszczędnościowego ma TOYOTA BANK w IKO (Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym).
Oszczędności jakie możesz osiągnąć wynoszą 2,15%. Do określenia tego progu zastosowany został indeks WIBOR 3M podwyższony o 0,50%. Bank wprowadził ograniczenia kwotowe powyższego oprocenowania w wysokości 100 000 zł. Konto to możesz w pełni i bezpłatnie obsługiwać przez Internet. Warto zwrócić uwagę na opłatę za prowadzenia rachunku, która ustalona została na 30 zł. Bank jednak zwraca ją na nasze konto oszczędnościowe IKO, gdy nie wypłacimy w danym miesiącu żadnych środków z prowadzonej lokaty. Promocja ta trwa do 30 czerwca br.

Może, w związku ze spadającym proponowanym przez banki oprocentowaniem lokat i rachunków bankowych warto zastanowić się nad alternatywnym rozwiązaniem inwestowania pieniędzy? Może warto zastanowić się nad ulokowaniem swoich pieniędzy w Fundusz Inwestycyjny (ARTYKUŁ 3) lub zacząć grać na giełdzie?

Previous ArticleNext Article
Aleksandra Tarczyńska
Ukończyłam Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, specjalizacja: Bankowość i Skarbowość. Aktualnie pracuję jako doradca w dziale ds. produktów bankowych w jednym z największych banków w Polsce. Mam wiedzę na temat wszystkich produktów obecnych w ofertach banku, indywidualnie konsultuje odpowiednie rozwiązania w stosunku do poszczególnych klientów zwracając szczególną uwagę na ich zadowolenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *